اشتباهات ورزشی و ۹ کاری که هرگز نباید در باشگاه بدنسازی انجام دهید.

  • ۵ مهر ۱۳۹۶
  • 0
  • 2377 بازدید
  • 4 5

اشتباهات ورزشی و ۹ کاری که هرگز نباید در باشگاه بدنسازی انجام دهید.

بدانید افراد ماهر چه عواملی را آزار دهنده می‌دانند و اخلاق خود را با این لیست از رفتارهای اشتباه متداول در باشگاه،‌ بهتر کنید.

تا حالا چیزی در باشگاه دیده‌ اید که شما را آزار دهد؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید.
همه ما مواردی مد نظر داریم که باعث آزارمان می‌شوند. آزردگی می تواند هر جلسه آموزشی را کمتر لذت بخش کند، چه زمانی که منتظر یک دستگاه هستید در حالی که شخصی در بین ست هایش پیام می‌دهد، یا  یک نیمکت خیس از عرق را پیدا می‌کنید،‌ یا مجبور به شنیدن صدای برخورد وزنه در سراسر باشگاه هستید.

در اینجا بدن ایرانی چند تا از اصلی ترین موارد آزار دهنده در باشگاه را با شما به اشتراک می‌گذارند. نگاهی سریع به مواردی که مردم را عصبانی می‌کند بیندازید و اطمینان حاصل کنید که دفعه بعد در هنگام انجام تمرین هرگز این اشتباهات را انجام نمی‌دهید.

 

اشتباهات ورزشی و مورد آزاردهنده اول: رها کردن وسایل عرقی

یکی از بزرگترین اشتباهات ورزشی از  زمانی است که یک شخص عرقی به خود زحمت نمی‌دهد پس از استفاده از نیمکت، پد، و تجهیزات آن را تمیز کند.”

نه تنها برای اعضای دیگر ناراحت کننده است، بلکه می تواند غیر بهداشتی هم باشد. عرق حاوی طیف وسیعی از میکروب ها و باکتری ها است که منجر به گسترش ویروس ها می شود. سطوح سالن آلوده می تواند باعث ایجاد استافیلوکوکوس اورئوس (عفونت استاف)، کاندیدا (کرم سلولی) و حتی ای کولای نیز شود. تنبل نباشید، یک حوله بردارید و آن نیمکت را تمیز کنید.

مورد آزاردهنده دوم: بزور گرفتن دستگاه

برای سارا سولمن، ورزشکار تناسب اندام،  ازدحام دستگاه بسیار آزاردهنده است. او می‌گوید:” منتظر بودن برای نوبت استفاده از دستگاه بزرگترین مورد آزاردهنده از نظر من است و به شدت من را ناراحت می‌کند.”

دفعه بعد که در باشگاه هستید، به فکر افرادی که در اطراف شما هستند نیز باشید.
اگر میبینید کسی منتظر است که دستگاهی که در آن هستید را استفاده کند از او بپرسید اگر میخواهد از آن استفاده کند.
اگر تعداد زیادی از ست های تمرین تان باقی مانده، سعی کنید آن‌ها را سریع تر انجام دهید تا افراد دیگر هم فرصت استفاده را داشته باشند.
مخصوصا زمانی که در حال انجام سوپر ست بر روی دستگاه های مختلف هستید.

 

مورد آزاردهنده سوم: وزنه ها را سر جای شان نگذاشتن.

کتلین تزیوری، ورزشکار بادی‌بیلدینگ می گوید:” زمانی که مردم وزنه شان را پس از پایان تمرین سر جای آن نمی‌گذارند من بسیار عصبانی می‌شوم.”

مطالب مرتبط با این موضوع :   بادی کلاسیک چیست و تفاوت آن با رشته های بدنسازی (بادی بیلدینگ) و فیزیک

گذاشتن وزنه سر جایش کاری است که باید از روی احترام برای بقیه انجام دهید.
نه تنها به آنها کمک می کند که آنچه را که نیاز دارند سریعتر پیدا کنند، بلکه باشگاه را نیز از بهم ریختگی که می‌تواند باعث آسیب دیدگی شود، نجات ‌دهد.

آماندا بوکسی اضافه می کند: “باشگاه مانند یک محراب است، وزنه ها را در جای خود نگذاشتن بی احترامی به باشگاه و اعضای آن  و از اشتباهات ورزشی نابخشودنیست”

 

اشتباهات ورزشی و مورد آزاردهنده چهارم: داد زدن در هنگام بلند کردن وزنه.

ورزشکار لورنس،  که از ترک کردن مسابقه افراطی که بین ورزشکاران است که چه کسی بلندتر داد می‌زند نمی‌ترسد. داد زدن، وزنه انداختن و ایجاد کردن همهمه باعث نمی‌شود شما حرفه ای به حساب بیایید.

او می‌گوید:” من از این که اشخاص بی هیچ دلیلی در باشگاه فریاد می زنند متنفر هستم. اگر بیش تر از ۵۰۰ پوند بلند نمی‌کنید، نباید صدایتان در سراسر باشگاه شنیده شود.”

این یک مسئله است که کمی ناله کنید اگر به شما برای بلند کردن وزنه کمک می‌کند، اما داد زدن برای جلب توجه مسئله دیگری است.
داد زدن و پرت کردن حواس مردم در تمرین هایشان عادلانه نیست. به افراد دیگری که از باشگاه استفاده می‌کنند احترام بگذارید.

اشتباهات ورزشی

مورد آزاردهنده پنجم: پیامک دادن در باشگاه

الکس سیلورفاگان اشاره کرده:” دیدن افراد درحال پیامک دادن در باشگاه یکی از بزرگترین مورد آزاردهنده از نظر من است. من می خواهم باشگاه یک محیط انگیزشی باشد و همیشه دیدن مردم بیحال ناراحت کننده است. بیایید یکدیگر را هل بدهیم و قدرت حرکت مان را حفظ کنیم.”

در حالی که وارد کردن تمرین تان در گوشی برای دیدن این که چند ست باقی مانده یا عوض کردن آهنگ مشکلی ندارد اما پیام کوتاه دادن به دوستان تان برای مدت طولانی از زمان (به خصوص در حالی که شخص دیگری منتظر استفاده از دستگاه است) رفتار نا مناسبی در باشگاه می‌باشد.
زمانی که در باشگاه هستید موبایل خود را کنار بگذارید.
با به شدت و سخت تمرین کردن شما نه تنها از مزایای آن استفاده می کنید، بلکه افراد دیگر در اطراف شما نیز ممکن است از آن قدردانی کنند.

مطالب مرتبط با این موضوع :   خوردن آب هنگام ورزش احتیاج است ؟ یا خوردن آب قبل و بعد ورزش کافی است؟

 

مورد آزاردهنده ششم: شخص برهنه بی توجه در رختکن.

اگر یک چیز وجود دارد که کریگ کاسپرو نمیتواند تحمل کند آن رفتار بد در رختکن می‌باشد.

با انزجار می‌گوید:” بزرگترین شکایت من از افرادی است که برهنه در رختکن می‌نشینند.”

همیشه به یاد داشته باشید، فقط به این دلیل که شما با بدن خود راحت هستید دلیلی نمی‌شود که بقیه هم باشند.
هنگامی که شما در یک مکان عمومی هستید، به افراد دیگر احترام بگذارید و خود را بپوشانید(یا حداقل روی حوله بنشینید).

 

مورد آزاردهنده هفتم: باشگاه های پر ازدحام

برای جسی هلجینبرگ تنش در تاخیری که می تواند از رویارویی با جمعیت در باشگاه حاصل شود در بالای لیست قرار دارد.

او می‌گوید:” بزرگترین مورد آزاردهنده از نظر من باشگاه های پر ازدحام هستند. من می خواهم ماشین ها و وزن ها را زمانی که به آن‌ها نیاز دارم در اختیار داشته باشم.”

در حالی که این قابل درک است که باید هر از گاهی منتظر بمانید، اما دائما منتظر ماندن یا (حتی بدتر) نیاز به ثبت نام برای بازه زمانی خالی، به هیچ وجه سرگرم کننده نیست.
در حالی که همیشه می توانید جایگزین هایی برای صرف وقت خود پیدا کنید، اما بیایید صادق باشیم، این کار خیلی آزار دهنده است.

 

اشتباهات ورزشی و مورد آزاردهنده هشتم: ورزش کردن در هنگام بیماری

هنگامی که به فضاهای مشترک می‌رسیم، مهم است که به خاطر داشته باشید که سرفه های پر محتوا و درجه حرارت تابشی برای به اشتراک گذاشتن نیستند.

کارینا بایمیلر وزنه بردار می گوید: “تعدادی عطسه مشکلی ندارد اما اگر بین دو ست بینی خود را خالی می‌کنید و یا تب دارید، در خانه بمانید و استراحت کنید.
شما نه تنها بهبود خود را به تاخیر میاندازید، بلکه ممکن است افراد دیگر در باشگاه را نیز مریض کنید.”

 

مورد آزاردهنده نهم: ژست گرفتن برای سلفی

بایمیلر همچنین اضافه کرده که مردم در گرفتن سلفی و فیلم زیاده روی می‌کنند. او می‌گوید:”گرفتن یک سلفی و یا فیلم سریع برای چک کردن خودتان قابل قبول و تشویق کننده است، اما اگر بیشتر وقت خود را صرف گرفتن سلفی در آینه و فیلم گرفتن از بدن خود می‌کنید تا ورزش کردن، وقت آن است که اولویت های خود را دوباره ارزیابی کنید.”

 

اشتباهات ورزشی

 

رای دادن به این مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *