گرسنگی و سه دلیل افزایش آن

 • ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
 • 1
 • 1230 بازدید
 • 40 5

گرسنگی و سه دلیل افزایش آن

اگر مدتی بعد از  تمام کردن غذا شکمتان از گرسنگی به صدا می افتد، به احتمال زیاد یکی یا بیشتر از این اشتباهات تغذیه ای رایج را  انجام می دهید . با رعایت این موارد مشکل گرسنگی خود را حل کنید.

بر روی این مقاله از سایت بدن ایرانی کلیک کردید چون همیشه گرسنگی یک معضل برای شماست.
همیشه به محض این که غذایتان تمام میشود شکمتان شروع به صدا میکند و به غذای بیشتری نیاز دارید؟

آخرین باری که غذا خوردید کی بود؟ اگر سه ساعت یا بیشتر بود، محتملا زمان وعده غذایی بعدی تان است.
اما اگر یک ساعت پیش غذا خوردید و شکمتان شروع به غرغر میکند، شاید زمان آن است که نگاهی به آنچه که میخورید بیندازید.
از  این سه نکته برای پر و خوشحال نگه داشتن شکمتان استفاده کنید.

به اندازه کافی مایعات نمی خورید

گرسنگی

روزانه بدن ما به مقدار زیادی از مایعات برای بهینه سازی عملکرد شناختی و فیزیکی احتیاج دارد.
روزانه یک زن  متوسط باید حداقل ۲٫۵ لیتر بنوشد (حدودا ۱۲ فنجان) در صورتی که یک مرد متوسط احتیاج به ۳ لیتر دارد (حدودا ۱۶ فنجان).یاگر ورزش میکنید حتی احتیاج به خوردن آب هنگام ورزش هم دارید.

برای هر ۱۵ دقیقه از ورزش باید ۳۰۰ سی سی بیشتر بنوشید . یعنی اگر ورزشتان ۶۰ دقیقه طول میکشد شما احتیاج به ۵۰۰ تا ۹۶۰ سی سی دیگر دارید . یکی از آسانترین راه های نوشیدن حمل بطری آب می باشد . نه بطری آبی که ۳۰۰ سی سی را در بر میگیرد بلکه مخزنی را انتخاب کنید که بتوان یک چهارم تا یک دوم مصرف روزانه شما را در خود بگنجاند

مادر تمام مایعات, آب می تواند کمک زیادی به گرسنگی ی شما بکند. اول از همه به شما کمک میکند در معدتان حس پر بودن ایجاد شود . زمانی که مایعات مصرف میکنید معدتان منبسط شده که باعث می شود مغز پیام سیر شدن بفرستد

مطالب مرتبط با این موضوع :   سوزاندن چربی سریعتر با 9 راه پیشنهادی

زمانی هست که بدنمان گیج میشود. مثلا ما معمولا احساس تشنگی نمیکنیم تا زمانی که بدنمان کمی بی آب شود. مغزمان تشنگی را با گرسنگی اشتباه میگیرد. مغزمان به ما میگوید که احتیاج به غذا داریم در صورتی که تنها چیزی که به آن نیاز داریم آب است.  معده تان را با مایعات پر کنید ( ترجیحا مایعات بدون کالری) و میتوانید با این کار  به  گرسنگی خودکمک کنید.

چه گونه مایعات بیشتری مصرف کنید  :بطری آب را همیشه نزدیک به خودتان داشته باشید.
آن را با خود در ماشین یا قرارهایتان ببرید .یکی از آنها را در طول روز بر روی میز تان و در طول شب بر روی میز کنار تخت خود قرار دهید.
هر زمان که به آن نگاه میکنید یک جرعه از آن بنوشید و به طور مرتب آن را با مایعات مختلف پر کنید. در زمان  ورزش آن را با نوشیدنی های ورزشی و زمانی که ورزش نمیکنید با نوشیدنی های کم کالری یا آب پر کنید.

اگر با گرسنگی مواجه نشدید ,  نوشیدن ۳۰۰ تا ۵۰۰ سی سی آب را قبل و بعد از وعده غذایی امتحان کنید تا مطمئن شوید مغز پیام پر بودن معده را دریافت کرده! سپس به نوشیدن آن مایعات تا زمان وعده غذایی بعد ادامه دهید.

گرسنگی

به اندازه کافی فیبر نمی خورید

 .فیبر اغلب یکی از بیشترین بخش های نادیده گرفته شده در رژیم غذایی مان است
ما بیشتر راجع به گرفتن ماکروها –  کربوهیدرات ها ، چربیها و پروتین های مان- فکر میکنیم. اما بدنمان احتیاج به فیبر هم دارد.
در واقع پیشنهاد میشود روزانه مرد ها ۳۸ گرم و زنها ۲۵ گرم فیبر مصرف کنند . اما میزان مصرفی فیبر مردم خیلی کمتر از آن است و مردان ۱۸ گرم و زنها ۱۵ گرم مصرف میکنند
با توجه به قدرتمند بودن گروه فیبر ها در کاهش اشتها و گرسنگی شاید بخواهید مطمئن شوید که حداقل میزان پیشنهاد شده فیبر مصرفی را دریافت میکنید که کار خیلی دشواری هم نیست

مطالب مرتبط با این موضوع :   8 راهی که میتواند شما را به کاهش وزن سریع تر برساند

چه گونه فیبر بیشتری دریافت کنیم: فقط با عوض کردن کربوهیدراتهای سفید( نان و پاستا سفید ، برنج سفید زمینی سفید) با کربوهیدراتهای قهوه ای (نان ها و پاستاهای سبوس دار، برنج قهوه ای و جو های دوسر) میتوانید فیبر خود را تا ۴ گرم در هر وعده غذایی افزایش دهید . یکی دیگر از منابع عالی فیبر بذر کتان است .

گرسنگی

 به اندازه کافی سبزیجات نمی خورید

راجع به مصرف روزانه حداقل سه پرس از (یک مشت برابر پرس است)  سبزیجاتی با رنگهای نارنجی روشن، قرمز و زرد مثله هویج، چغندر و فلفل صحبت میکنیم. سبزیجات به دلیل تشکیل شدن از ۹۰  درصد آب و سرشار بودن از کربوهیدرات به  گرسنگی منجر میشود. سبزیجات همچنان میزان کمی از کالری را در هر گاز زدن آن دارند  . پس میتوانید هر چقدر که میخواهید از آن بخورید بدون آن که از تعداد کالری مصرفی روزانه خود تعدی کنید.

چه گونه از سبزیجات بیشتری مصرف کنیم :سعی کنید سبزیجات را در طول روز با اضافه کردن آنها در اسموتی، خاگینه املت و ساندویچ ها به صورت دائم مصرف کنید. یا آن را به صورت مستقیم بخورید، آنها خیلی تازه و خوشمزه و  مقداری نپخته هستند.

رای دادن به این مطلب :

یک پاسخ به “گرسنگی و سه دلیل افزایش آن”

 1. خرید دستگاه بدنسازی :

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  مطالب بسیار خوبی دارید
  واقعا روی محتوا و مقالاتتون کار شده
  همین طوری ادامه بدین
  مرسی

   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *