خواص روغن ماهی و پنج دلیل برای استفاده این مکمل در زندگی روزمره شما

  • ۳ مهر ۱۳۹۶
  • 0
  • 1359 بازدید
  • 9 5

خواص روغن ماهی و پنج دلیل برای استفاده این مکمل در زندگی روزمره شما

بعضی از مردم بینییشان را ‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند و با نفرت به این مکمل محبوب نگاه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند،‌ بدون این که بدانند خواص روغن ماهی چیست و اینکه می تواند این مکمل چقدر برای آن ها مفید باشد.
از اولین خواص روغن ماهی میتوان گفت که آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند انرژی اضافی، تمرکز بهتر و ذهن هشیارتری را فراهم کند.

در تلاش بی پایان برای تبدیل شدن به سالم ترین نسخه خود، بسیاری از مردم تقریبا هر نوع مکملی را امتحان می‌‌‌‌‌‌کنند.
آنها یک مکمل برای بهبود عملکرد در ورزش، مکملی دیگر برای تقویت قدرت مغز و همچنین از مکمل دیگری برای داشتن یک قلب سالم استفاده می‌کنند.

خواص روغن ماهی

روغن ماهی یک مکمل چند منظوره است که در یک زمان می تواند مزایای زیادی را در سراسر طیف وسیعی از مناطق بدن به وجود آورد. برای نام بردن چندتا می‌توان به بهبود عملکرد مغز، کمک به سوزاندن چربی و ریکاوری بدن بعد از تمرین اشاره کرد.
روغن ماهی همچنین توسط جمعیت وسیعی پذیرفته شده است، همه از بدن سازان هاردکور تا سالمندان استفاده روزانه این کپسول را مناسب می‌دانند.

کدام یک از این مزایا ثابت شده است؟ و در کدام جای شک است؟ ما از طریق این تحقیق به شناسایی پنج دلیل مبتنی بر شواهد که شما باید از مکمل روغن ماهی استفاده کنید را شناسایی کردیم.

دلیل اول: قلب شما مهم ترین عضله در بدن شما است.

بیماری قلبی عروقی از سال ۱۹۲۱، عامل اصلی مرگ در دنیا بوده است.
یک رژیم غذایی سالم و ورزش و همچنین روغن ماهی می‌تواند به جلوگیری کردن از پیوستن شما به این آمار کمک کند.
روغن ماهی یک منبع عالی از اسیدهای چرب امگا ۳ است، که استفاده آن برای مردمی که قلب سالم می‌خواهند ثابت شده است.
همچنین کسانی که در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی هستند، میتواند بسیار مفید باشد.
روغن ماهی با کاهش میزان تری گلیسیرید، کاهش تولید پلاک خونی در شریان ها و کاهش فشار خون به جلوگیری از بیماری قلبی کمک می کند.

خواص روغن ماهی

دلیل دو: شکل گرفتن زمانی که تمرین شما تمام می‌شود پایان نمی‌یابد.

اگر پس از ورزش، از درد عضلات و مفاصل رنج می برید، شما مانند ۹۵ درصد از بقیه ما آدم های فانی هستید.
حتی ورزشکاران بسیار آموزش دیده هم پس از یک تمرین شدید می توانند احساس درد و ناراحتی کنند.
مطمئنا، شما می توانید ۴۸-۷۲ ساعت صبر کنید تا درد تان به خودی خود تمام شود، یا می توانید فرایند ترمیم را با استفاده از یکی دیگر از خواص روغن ماهی تسریع کنید.

مطالب مرتبط با این موضوع :   سی ال ای چیست ؟ (CLA) ومعایب ومزایای این مکمل در چیست

در مطالعات، در مقایسه با یک دارو نما،در هنگام مصرف مکمل روغن ماهی غنی از امگا ۳  افراد درد کمتر ، کاهش التهاب و محدوده وسیعی از حرکت را گزارش کردند.
این به احتمال زیاد به دلیل توانایی روغن ماهی برای تقویت غشای سلولی است، که تنش اكسيداتيو که با تمرین شدید همراه است و همچنین واکنش التهابی بدن به تمرین را کاهش می دهد.
افزایش ترمیم به این معنی است که شما می توانید زمان بیشتری با شدت بیشتر برای پیشرفتی بزرگتر تمرین کنید.

خواص روغن ماهی

دلیل سه: مغز شما به تمام کمک هایی که می توانید دریافت کنید نیاز دارد.

از دیگر خواص روغن ماهی این است که می تواند به افزایش عملکرد شناختی شما کمک کند، به دلیل روشی که امگا سه مخصوصا EPA/DHA توسعه و تعمیر سیستم عصبی را پشتیبانی می‌کند.

تحقیقات بیشتر در میان شرکت کنند گان سالم نشان می‌دهد که مصرف امگا ۳ همچنین می تواند زمان نشان دادن واکنش، عملکرد سطح بالاتر مغز و قدرت تصمیم گیری را بهتر کند.

در میان بزرگسالان سالمی که سن بیشتری داشتند،‌ نشان داده شده که مکمل روغن ماهی عملکرد مغز شان را بهتر کرده است، با حمایت کردن از تئوری که ممکن است به افراد مسن کمک کند توانایی های شناختی خود را حفظ کنند.

خواص روغن ماهی

دلیل چهار: بسیاری از ما می توانیم از دست دادن کمی وزن را تحمل کنیم.

از مهمترین خواص روغن ماهی این است که می تواند به شما كمك كند تا پس از وعده های غذایی بیشتر احساس سیری كنید .

این کاهش اشتها باعث می شود که کمتر بخواهید وعده دوم و سوم را بخورید.
اگر شما در حال حاضر در رژیم غذایی کم کالری هستید و به طور منظم ورزش می‌کنید، مکمل روغن ماهی می تواند به شما در کاهش وزن ، در مقایسه با داشتن رژیم و ورزش کردن بدون مکمل، کمک بیشتری کند.

محققان معتقدند که این کاهش وزن بیشتر به دلیل توانایی روغن ماهی برای افزایش اکسیداسیون چربی است، که به توانایی بدن شما برای شکستن چربی برای استفاده برای سوخت اشاره می‌کند. تجزیه چربی بهتر بدین معنی است که به جای ذخیره چربی،‌ بدن شما از آن به عنوان سوخت در فعالیت های روزانه خود استفاده می‌کند.

مطالب مرتبط با این موضوع :   گلوتامین چیست ؟ همه چیز در مورد گلوتامین در بدنسازی

خواص روغن ماهی

دلیل پنج: گلیکوژن بیشتری برای فعالیت های شدید ذخیره می شود

با افزایش توانایی بدن شما برای استفاده از چربی برای سوخت،‌ روغن ماهی می تواند به ذخیره بیشتر گلیکوژن عضلانی کمک کند.
این اخبار باید به گوش هر ورزشکار استقامتی خبری خوش باشد. یک رژیم سالم با روغن ماهی به مدت سه هفته نشان داده که باعث افزایش متابولیسم چربی در ورزش استقامتی می‌شود. مطالعات مشابهی در مورد ورزش و پاسخ متابولیکی به مکمل امگا ۳ نشان می دهد که مردم بیشتر قادر به استفاده از چربی برای انرژی هستند و گلیکوژن ذخیره شده خود را برای ورزش‌ های شدیدتر  نگه می‌دارند.

تحقیقات همچنین نشان داده است که مکمل ها می توانند به کارکرد موثر قلب در طول استراحت و تمرین کمک کنند. قلب کارآمدتر محتملا جریان خون را به عضلات در حال کار بهتر می‌رساند، در نتیجه اثر مثبت مستقیم بر عملکرد ورزش خواهد داشت.

چگونه سلامت و عملکرد خود را بهینه سازی کنید

برای بهینه سلامت قلب و عملکرد ورزشی، هر روز ۱-۲ گرم ازEPA/DHAبه صورت مکمل استفاده کنید.
اگر شما ۲-۳ بار در هفته ماهی چرب می‌خورید احتمالا امگا ۳ به اندازه کافی دریافت می کنید. اما اگر رژیم غذایی شما فاقد ماهی می‌باشد، به گرفتن مکملی با کیفیت که حاوی دو برابر EPA و DHA  و بدون هیچ فلز سنگینی است،‌فکر کنید.
شرکت ها، اگر آزمایشات شخص ثالث برای حذف فلزات سنگین و سایر آلاینده های احتمالی را داشته باشند، اغلب آن را بر روی برچسب، وب سایت یا هر دو قرار می دهند.

از آنجا که مصرف مکمل های روغن ماهی می تواند علائم گوارشی و احتمالا “طعم ماهی” را ایجاد کند، شما ممکن است بخواهید مکمل های خود را با یک ماده غذایی دیگر یا با وعده غذا مصرف کنید.

گرچه بسیار معمول نیست، اما مصرف بیش از حد اسید چرب امگا ۳ می تواند سبب کاهش توانایی لخته شدن خون و تجمع پلاکتها شود. اکثر مردم نباید آن را بیش از ۴ گرم در روز مصرف کنند.

 

 

رای دادن به این مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *