نقش آرژنین (ال‌ آرژنین) در بدنسازی و فواید ومضرات آن – هر آنچه که باید بدانید

  • ۲۲ مهر ۱۳۹۶
  • 0
  • 3554 بازدید
  • 15 5

نقش آرژنین (ال‌ آرژنین) در بدنسازی و فواید ومضرات آن – هر آنچه که باید بدانید

آرژنین در بدنسازی یا ال‌ آرژنین یک آمینو اسید است که در بدن ساخته می شود و به عنوان یک مکمل در شرایط مختلفی از میگرن تا التهاب به بدن کمک می‌کند. آرژنین (ال‌ آرژنین) در بدنسازی نقش بسزایی دارد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

برای چه مردم از آرژنین استفاده می‌کنند؟

از آنجایی که رگهای خونی را شل میکند، آرژنین ممکن است مزایای قلبی عروقی برای برخی از افراد داشته باشد.
مطالعات نشان می دهد که ممکن است علائم آنژین و بیماری سرخرگ محیطی را کاهش دهد.
به نظر می رسد سلامت افراد مبتلا به نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد. اغلب در صورتی که همراه با مکمل های ورزشی دیگری مانند پیکنوگنول استفاده شود، ممکن است به اختلال نعوظ کمک کند. برخی مطالعات نشان داده اند که باعث افزایش ایمنی بدن نیز می‌شود.

این مکمل همچنین به نظر می رسد که علائم التهاب کلیه را بهبود می بخشد وبرای افرادی که پیوند کلیه انجام داده اند به عملکرد کلیه ها بعد از پیوند کمک می کند.
مطالعات نشان می‌دهد که آرژینین می تواند باعث کاهش میگرن، بهبود فشار خون و کاهش زمان بهبودی پس از جراحی شود.

همه مطالعات نتیجه مثبت نداشتند از عوارض این مکمل هم باید گفت . به نظر می رسد که آرژنین در بدنسازی به بهبود حمله قلبی، پره اکلامپسی، بهبود زخم، و یا تحمل ورزش در افراد مبتلا به نارسایی قلبی کمکی نمی‌کند و به نظر می رسد که آسم را هم بدتر می‌کند.

آرژنین در بدنسازی

آرژینین به عنوان درمان برای بسیاری از بیماری‌های بیشتری مانند جنون، فشار خون بالا، سرطان، ناباروری مردان، دیابت و چاقی مورد مطالعه قرار گرفته است،  اما نتایج نامشخص بوده و تحقیقات بیشتری باید انجام شود.

مطالب مرتبط با این موضوع :   چربی سوز قوی بدنسازی و پنج حقیقت درباره آن ها

این مکمل به یک مکمل مشهور در آمریکا تبدیل شده است. با این حال، به نظر می رسد که اکثر مردم آرژنین کافی در بدن خود دارند و سود چندانی از مکمل نخواهند برد.

چه مقدار باید مصرف کنید؟

هیچ مقدار استانداردی برای این مکمل وجود ندارد. در مطالعات از مقادیر مختلفی برای شرایط مختلف استفاده کرده‌اند.  یک دوز معمولی دو تا سه گرم سه بار در روز است، گرچه دوزهای پایین و بالاتر نیز مورد مطالعه قرار گرفته اند. بی خطر بودن مصرف مکمل آرژنین در دراز مدت معلوم نیست. با دکتر خود مشورت کنید.

در برخی موارد پزشکان آرژنین در بدنسازی را توصیه می کنند. افراد مبتلا به سوء تغذیه پروتئینی، سوختگی، عفونت و سایر شرایط ممکن است نیاز به این مکمل داشته باشند.

آیا می توانید آرژینین  را به طور طبیعی از غذاها دریافت کنید؟

بسیاری از غذاها منبع طبیعی از سطوح پایین اسن ماده هستند مانند آجیل (مثل گردو، فندق، گردوی آمریکایی، بادام زمینی، بادام، بادام هندی و آجیل برزیلی)، دانه ها (مانند کنجد و آفتابگردان)، جو، ذرت، غلات، گندم سیاه، برنج قهوه ای، محصولات لبنی، گوشت، مرغ و شکلات.

آرژنین در بدنسازی

عوارض آرژنین در بدنسازی چیست؟

عوارض جانبی: برای اکثر مردم مصرف آرژنین در بدنسازی چند عوارض جانبی دارد. می تواند باعث تهوع، گرفتگی عضلات، اسهال، واکنش های آلرژیک و علائم آسم شود. همچنین می‌تواند موجب فشار خون پایین و تغییرات در میزان گلوکز و سطح شیمیایی خون شود.
برخی فکر می‌کنند که نسبت لیزین به آرژینین در رژیم غذایی (یا مکمل ها) می‌تواند تاثیری بر ظهور یا عدم ظهور ویروس‌های تبخال نهفته داشته باشد. برخی از پزشکان پیشنهاد می‌کنند که افزایش لیزین و کاهش آرژنین به جلوگیری از رویداد مجدد علائم مرتبط با ویروس هرپس سیمپلکس کمک می‌کند.

مطالب مرتبط با این موضوع :   گلوتامین چیست ؟ همه چیز در مورد گلوتامین در بدنسازی

آرژنین در بدنسازی

خطرات: اگر مریضی از قبیل سرطان، آسم، آلرژی، مشکلات کبدی یا کلیه، فشار خون پایین، بیماری کم‌خونی داسی‌شکل ، اختلال خونریزی دارید و یا تا کنون حمله قلبی داشته‌اید، آرژنین در بدنسازی را قبل از صحبت کردن با پزشک، مصرف نکنید.

فعل و انفعالات: اگر هر دارو یا مکمل را به طور مرتب مصرف می‌کنید، قبل از شروع استفاده از آرژنین با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند با داروهای کنترل زایمان، داروهای هورمونی، رقیق کننده های خون، برخی داروهای ضد درد و داروهای اختلال نعوظ، سوزش سر دل، فشار خون بالا و دیابت  فعل و انفعال کنند. آرژنین همچنین می تواند با مکمل هایی مانند ژنکگو بیلوبا ، سیر، جینسنگ آسیایی و پتاسیم هم فعل و انفعال داشته باشد.

با توجه به خطرات نامشخص، آرژنین نباید توسط کودکان یا زنان باردار یا شیرده بدون تایید پزشک مورد استفاده قرار گیرد.

رای دادن به این مطلب :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *